Hala

Hala Sportowo-Widowiskowa „Łuczniczka”

Hala Sportowo-Widowiskowa „Łuczniczka” została oddana do użytku w październiku 2002 roku. Powstała na terenach przyległych do nadbrzeża Brdy. Wyjątkowość tego miejsca przyciąga uwagę mieszkańców oraz gości z całego kraju i z zagranicy. Starannie pielęgnowana zieleń, naturalne oczka wodne, alejki parkowe – a wszystko to w samym centrum miasta! W niewielkiej odległości znajduje się przystań Bydgoskiego Tramwaju Wodnego – znanej atrakcji turystycznej. Bliskość głównych arterii komunikacyjnych oraz obszerne parkingi wokół hali są dodatkowymi atutami „Łuczniczki”.
Obiekt może pomieścić 6 878 widzów w tym: 5318 widzów na trybunach stałych, 760 widzów na trybunach rozkładanych, 800 widzów na krzesłach rozkładanych. Trybuny podzielono na 28 sektorów. Rozmieszczono je na planie kwadratu – kolejno A,B,C,D. Pobierz plan sektorów – tutaj.

W 2014 roku oddano do użytku Artego Arenę, która może pomieścić na widowni 1497 widzów. Obiekt ten połączony jest podziemnym łącznikiem i pełni funkcję uzupełniającą dla istniejącej hali Łuczniczka. W Artego Arenie mogą być rozgrywane mecze siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Artego Arena może także pełnić funkcję kameralnej sali koncertowej oraz wystawienniczej.

Na terenie hali „Łuczniczka” funkcjonuje klub bilardowy Olimpic Bowling Center, klub fitness Bella Line i Gabinet Kabin Relaksacyjnych Aqua Somnus.